SIKÇA SORULAN SORULAR
Üst Ölü Nokta Ayarı
 ÜST ÖLÜ NOKTA AYARI KONUSUNDA NASIL ZAMAN KAZANILIR?
Preste kullanılan encoder sayesinde farklı devirlerde bile üst ölü noktada durmasını sağlar. Yapılan PLC program sayesinde kullanıcı bu ayarı yapmayarak zaman kazanır. 
Piyano Tipi Elektrik Panosu
PRESİN BÜTÜN HAREKETLERİ NASIL KONTROL EDİLEBİLİR?

Elektrik panosunda kullanılan PLC sistemi ve dokunmatik ekran ile presin bütün hareketleri dijital olarak kontrol edilir ve preslerde kullanılabilecek her türlü sürücü (mekanik, pnömatik, servo) ile uyum içinde çalışabilir.

 
Kayıt Ayar Mekanizması
KULLANICI İÇİN AYAR SÜRESİ NASIL KISALTILIR?
Kayıtta kullanılan encoder sayesinde kullanıcı kalıp ayarlarken ne kadar aşağı ve yukarı hareket ettiğini ekranda görebilir. Bu özellik sayesinde kullanıcı ayar süresi kısalmış olur. 
İnce Yağlama Merkezi
İNCE YAĞLAMA MERKEZİNDE PLC NİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Tam otomatik yağlama sistemi sayesinde yağın ulaşması gereken yerlere ulaşıp ulaşmadığı dijital olarak (PLC) ile her an kontrol edilmektedir. Herhangi bir durumda yağ akışı olmadığı takdirde makine kendini korumak için PLC den gönderilen bir sinyal ile makineyi durdurur. Bu özellik sayesinde herhangi bir kontrole gerek kalmadan makine kendi kendini yağlar ve ya bir problem oluştuğunda makine kendi kendini durdurur. 

 
Hız Kontrol Ünitesi
PRESİN FARKLI DEVİRLERDE KULLANIMINI HANGİ SİSTEM SAĞLAR? 
Presin çalışma hızının değiştiren hız kontrol ünitesi denilen elektronik bir sistemdir. Bu sistem sayesinde kullanıcı kalıpları farklı devirlerde kullanma imkanı bulmaktadır.
Hidrolik Sigorta Sistemi
HİDROLİK SİGORTA VE MEKANİK SİGORTA ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Makinenin çalışırken kalıpta meydana gelebilecek sıkışma (sacın sıkışması, sac kalınlığının farklı olması vb.) sonucu oluşan aşırı yüklenme kalıba ve makineye ciddi zararlar verir. Bunu önlemek için kullandığımız hidrolik sigorta sayesinde oluşabilecek zararlar engellenmiş olmaktadır. Sigorta sistemin olarak kullanılan Mekanik Sigorta da mevcuttur. Fakat bilinir ki  Mekanik Sigorta görevini yaptıktan sonra kırılır. Bu durumda olan bir makinenin tekrar çalışır hale gelmesi için ciddi zaman almaktadır. Hidrolik Sigorta da kırılan bir parça  olmadığı gibi makinenin tekrar çalışması bize zaman kaybettirmez.

 
Hava Yastığı
 HAVA YASTIĞI MEKANİZMASI NEDİR?
Presin çalışması esnasında kayıtın ağırlığını dengeleyerek istenilen tonajın sürekliliğini sağlayan bir ek mekanizmadır. Preslerde kullandığımız hava yastıkları belirli standartlarda olup testler sonucunda bize ulaşmaktadır.
DİĞER SORULARINIZ İÇİN
Diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu doldurup sorularınızı yöneltebilirsiniz.
Adınız - Soyadınız
Mesaj Başlığı
Mesaj
E-Posta Adresiniz
Web SitenizIp Adres : 44.210.83.132